Telefon: +48 798 460 460
Adres: ul. Towarowa 46, 28-200 Staszów
 
Podstawowe informacje o betonie

Niezwykłe właściwości betonu

Beton jest jednym z najważniejszych materiałów budowlanych, ponieważ wykorzystuje się go we wszelkich budowach. To, co najbardziej go charakteryzuje to przede wszystkim ogromna trwałość i wytrzymałość. Powstaje w wyniku dojrzewania, które trwa przez określony czas. Posiada on wiele bardzo korzystnych właściwości, które są niezwykle cenione przez budowlańców. Dzieli się go na siedem podstawowych kryteriów, związanych z jego klasą, a także przeznaczeniem.

Do czego stosuje się beton?

Beton wykorzystuje się przede wszystkim do wykonywania fundamentu budynków, elementów mostu, nawierzchni drogowych oraz wiele więcej. Jest to materiał niezawodny, który gwarantuje przede wszystkim wcześniej wspomnianą wytrzymałość na ściskanie. Wyróżnia go niebywała twardość, która jest przypisana danej klasie betonu. Powstaje on w mieszance, która składa się między innymi z wody, kruszywa, spoiwa, a także innych składników poprawiających jego właściwości. Gęstość betonu musi być odpowiednia, aby mógł być właściwy.

Rodzaje betonu w budownictwie i jego wykorzystanie

Jak już wcześniej wspomniano, beton jest materiałem, który wykorzystuje się praktycznie do wszystkiego. Oczywiście jego klasa oraz cechy nie zawsze są takie same, ponieważ zależą one od składników z jakich został wykonany. Dzieli się on na trzy rodzaje, które są związane z jego bezpośrednim przeznaczeniem. A są nimi między innymi:

  • beton lekki,
  • beton zwykły,
  • beton komórkowy

 

Beton lekki jest przeważnie wykorzystywany do wykonywania ścian osłonowych oraz nośnych. Jego gęstość objętościowa nie jest wysoka, dlatego też ma niewielką wytrzymałość. Jednak to, co go wyróżnia to bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Dzieli się on na trzy rodzaje, a są nimi beton jamisty, zwarty, a także półzwarty.

Beton zwykły w przeciwieństwie do betonu lekkiego jest naprawdę bardzo wytrzymały, jednakże w termoizolacji nie jest taki najlepszy. Wykorzystuje się go najczęściej do wykonywania elementów nośnych konstrukcji. Jego gęstość musi być odpowiednia.

Beton komórkowy wykonuje się z takich składników, jak piasek, popiół bądź mieszankę piasku z popiołem. Najczęściej wykorzystuje się go do budowania ścian nośnych lub osłonowych.

Tani beton Staszów

Beton i jego specyficzne właściwości

Jak już wcześniej wspomniano, beton posiada naprawdę świetne właściwości. Jedną z nich i tą najważniejszą jest oczywiście świetna wytrzymałość. Oczywiście zależy ona od danej klasy, niemniej jednak w każdym przypadku jest ona bardzo dobra. Kolejną cechą betonu jest wchłanianie wody, co naprawdę bardzo się przydaje. Mrozoodporność, a także porowatość sprawiają, że jest on tak właściwie niezawodnym materiałem budowlanym.

Jak widać, beton posiada mnóstwo różnorodnych właściwości, które naprawdę się przydają. W poradnikach budowlanych, można znaleźć znacznie więcej informacji na ten temat, dlatego też warto się z nimi dokładnie zapoznać. Beton to materiał, który dojrzewa i w tym czasie nabiera wszystkie swoje właściwości. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotne.

Wśród wielu firm lokalnych w powiecie Staszów i woj. Świętokrzyskim, warto postawić na BETOMEX. Firma ta dostarcza i obsługuje bowiem takie regiony jak Rytwiany, Daleszyce, Busko-Zdrój, Połaniec oraz inne okoliczne miejscowości oraz miasta.

title icon
Dlaczego warto

Wybrać BETOMEX

Kompleksowa obsługa

Dysponujemy betonomieszarkami o ładowności do 9m³ oraz pompogruszkami i pompami samojezdnymi o wysięgu do 29m.

Wysoka jakość

Produkujemy beton ze składników najwyższej jakości zgodnie z obowiązującymi w Europie standardami oraz normami.

Detal i hurt

Obsługujemy zarówno detaliczne małe zlecenia, jak również duże inwestycje i partnerów z branży budowlanej.

O wysokiej jakości usług świadczy ponad 20 lat doświadczenia

Firma BETOMEX to dynamicznie rozwijająca się działalność, która z roku na rok poszerza swoją ofertę oraz zapewnia swoim klientom coraz większe możliwości w zakresie obsługi pod kątem wydajności. Jeżeli szukają Państwo odpowiedniego partnera w biznesie z pewnością spełnimy Państwa oczekiwania.