Telefon: +48 798 460 460
Adres: ul. Towarowa 46, 28-200 Staszów
 
Beton zwykły i zbrojony charakterystyka

Wtedy gdy ważna jest wytrzymałość betonu

Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach na rynku budowlanym możemy znaleźć naprawdę wiele różnych materiałów, które oczywiście pełnią zupełnie inne funkcje. Ich koszt oraz podstawowe cechy są także bardzo zróżnicowane, dlatego też nie zawsze znajdują swoich zwolenników. Jednym z podstawowych oraz najważniejszych tworzyw w budownictwie jest beton, który oczywiście ma wiele swoich klas.

Dzieli się on na bardziej wytrzymały oraz mniej wytrzymały. Ostatnio wiele się słyszy o betonie zwykłym. Czym zatem on jest i do czego się go stosuje? Otóż jest on definiowany w formie betonowej jako beton o gęstości w stanie suchym większej niż dwa tysiące kilogramów na metr sześcienny. Jego główną cechą gęstość właściwa materiału, która nie może przekraczać danego kryterium.

Beton na fundament, strop, ściany, belki i nie tylko

Beton zwykły jest obecnie stosowany w każdego rodzaju budownictwie. Najczęściej wykorzystuje się go do budowy fundamentów w domach jednorodzinnych, wznoszenia ścian piwnicznych oraz budowy stropu. Warto wiedzieć jaki wybrać beton na fundament czy strop. Ponieważ jak widać ma on bardzo szerokie zastosowanie, dzięki niezwykłym właściwością.

Charakterystyka betonu zbrojonego

Pewnie wiele osób, które na codzień nie mają styczności z budownictwem nie wiedzą czym tam naprawdę jest beton zbrojony i do czego on służy. Dla wielu jest to dość nowe pojęcie, jednakże bardzo łatwo go zrozumieć. Beton zbrojony to między innymi element konstrukcyjny, w którym zastosowano pręty oraz siatki stalowe dla jego wzmocnienia. Ten rodzaj betonu jest w obecnym czasie niezwykle popularny i z pewnością znacznie lepszy, niż beton zwykły.

Najlepszą funkcją betonu zbrojonego jest znaczne zmniejszenie występowania pęknięć i naprężeń w eksploatowanym betonie. Przedłuża ona żywotność posadzki i bardzo ułatwia jej konserwacje. W Internecie można znaleźć naprawdę wiele opinii na ten temat i z pewnością warto się z nimi zapoznać.  Mogą być dla nas bardzo istotne. Wiemy jak produkować dobry i tani beton gdyż posiadamy ogromny potencjał produkcji. Dodatkowo na naszej stronie w kategorii INFO znajdą Państwo dodatkowe istotne informacje.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze to co sprawdziło się u innych będzie tak samo skuteczne dla nas.

Wiele osób bardzo często porównuje beton zwykły do betonu zbrojonego. Oba te rodzaje są bardzo skuteczne, niemniej jednak ten drugi cieszy się znacznie większą popularnością, ze względu na większą funkcjonalność. Jeśli jednak chodzi o cenę tych betonów, to są one do siebie bardzo podobne. Przed wyborem odpowiedniego betonu warto pamiętać o tym, że możliwości zastosowania betonów zbrojonych ciągle się zmieniają. Obecnie jego zastosowań jest naprawdę sporo, dlatego też nada się on do wykonania każdego rodzaju budownictwa.

Beton zbrojony
Tani i wytrzymały beton

Kupuj beton tylko w renomowanej betoniarni

Wszystkie produkty i materiały jakie kupujemy w sklepach budowlanych nie zawsze posiadają taki skład, jaki powinny. Czasem w takich sklepach możemy znaleźć towar, który nie cechuje się żadną istotną cechą, a jest jeszcze do tego bardzo drogi. Kupując jakikolwiek produkt budowlany warto najpierw zapoznać się z jego opinią, którą oczywiście można uzyskać od innych osób, które korzystały z danego produktu.

W województwie Świętokrzyskim jest wiele betoniarni, to enklawa surowców do produkcji betonu. Na uwagę na pewno zasługuje nasza betoniarnia. Każdy kto korzystał z materiałów BETOMEX doskonale wie, że jakość, o której mowa powyżej determinowała od zawsze produkcję w naszej firmie.

Począwszy od komponentów, dostaw, klasyfikacji poprzez restrykcyjne normy a skończywszy na systematycznie badanych próbkach. Te wszystkie etapy produkcji pozwalają na dostarczanie w pełni wartościowych produktów do klienta.

Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia, której w żadnym przypadku nie należy lekceważyć. Zarówno beton zwykły jak i zbrojony są bardzo dobrymi produktami, które znacznie różnią się swoim składem.

Beton nie tylko Staszów ale również inne miasta

O wspomnianej jakości betonu z betoniarni BETOMEX ze Staszowa przekonali się także inwestorzy i firmy budowlane z regionu. Firma nasza oferuje beton i usługi w tym dźwigi, wynajem pomp do betonu nie tylko Staszów ale również Świętokrzyskie. Drugą specjalizacją firmy jest produkcja asfaltu. BETOMEX to duży, znany i wydajny producent asfaltu do budowy dróg i nie tylko.

Obsługujemy takie miasta i miejscowości jak:

Raków, Iwaniska, Daleszyce, Szydłów, Pacanów, Nowy Korczyn, Połaniec, Łubnice, Stopnica, Solec-Zdrój, Busko-Zdrój, Klimontów, Rytwiany, Osiek, Gnojno, Chmielnik, Łoniów, Tarnobrzeg, Oleśnica, Sandomierz, Maćkowice, Łagów, Koprzywnica, Obrazów, Lipnik, Bogoria, Tuczępy, Samborzec i inne.

title icon
Dlaczego warto

Wybrać BETOMEX

Kompleksowa obsługa

Dysponujemy betonomieszarkami o ładowności do 9m³ oraz pompogruszkami i pompami samojezdnymi o wysięgu do 29m.

Wysoka jakość

Produkujemy beton ze składników najwyższej jakości zgodnie z obowiązującymi w Europie standardami oraz normami.

Detal i hurt

Obsługujemy zarówno detaliczne małe zlecenia, jak również duże inwestycje i partnerów z branży budowlanej.

O wysokiej jakości usług świadczy ponad 20 lat doświadczenia

Firma BETOMEX to dynamicznie rozwijająca się działalność, która z roku na rok poszerza swoją ofertę oraz zapewnia swoim klientom coraz większe możliwości w zakresie obsługi pod kątem wydajności. Jeżeli szukają Państwo odpowiedniego partnera w biznesie z pewnością spełnimy Państwa oczekiwania.