Telefon: +48 798 460 460
Adres: ul. Towarowa 46, 28-200 Staszów
 
Jaki beton wybrać? Optymalny dobór betonu to podstawa

Jaki beton wybrać aby spełniał optymalnie swoją rolę?

Wiele osób, które decydują się na zakup betonu zmagają się z problemem dotyczącym wyboru. Wiadomo, że na rynku jest go naprawdę sporo, dlatego też trudno zdecydować się na jakikolwiek. Jedne z nich są bardziej wytrzymałe, inne nieco mniej. Są też te droższe oraz tańsze, które czasem znacznie różnią się składem. Ostatnio często pada pytanie, które tak właściwie jest dość istotne, a dotyczy ono właściwego doboru betonu.

Czym tak naprawdę kierować się wybierając odpowiedni beton? Otóż przede wszystkim należy ustalić to, do czego ma on służyć, ponieważ tylko wtedy można ustalić, co będzie dla nas odpowiednie. Wiadomo, że budując fundament wybierzemy zupełnie coś innego, niż do wykonania wylewki betonowej, chociaż są one do siebie bardzo podobne?

Jaki wybrać dobry i wytrzymały beton na fundament?

Jak wiadomo, fundament jest podstawą każdego budynku, zarówno tego mieszkalnego, jak i biurowego, czy administracyjnego. W tym przypadku jego wykonanie musi być dokładne oraz precyzyjne, ale nie można także zapomnieć o właściwym betonie, który w tym przypadku odgrywa znaczącą rolę. Jak już wcześniej było wspomniane od dobrego fundamentu zaczyna się tak naprawdę właściwy budynek. Wiadomo, że trwałość obiektu w tym przypadku jest niezwykle ważna, dlatego też musi być ona zapewniona na bardzo wysokim poziomie. Bezpieczeństwo jego użytkowanie też jest bardzo istotne. Przy wyborze odpowiedniego betonu na fundament trzeba wybrać takie materiały, które w pełni sprawdzą się w tym zadaniu. Nie można tutaj popełnić żadnego błędu, gdyż może on przynieść wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych.

W dzisiejszych czasach na rynku budowlanym możemy znaleźć naprawdę wiele różnych materiałów budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie w pełni nadają się do wykonywania swoich funkcji. Niektóre z nich są mało skuteczne, inne zaś niewytrzymałe. Wiele osób w tej kwestii zwraca uwagę na cenę, ale czy to postępowanie jest właściwe? Otóż niestety nie zawsze. Wielu z nas przyjęło sobie to, że droższe produkty są lepsze, jednakże nie zawsze tak jest. Czasem coś tańszego okazuje się znacznie bardziej opłacalne.

Beton na kostrukcje
Wynajem pompy CIFA do betonu

Jakie powinny być podstawowe cechy betonu na fundament?

Najważniejszym z nich jest odpowiednia wytrzymałość na ściskanie. Zatem dlaczego jest ona aż tak ważna? Określa się ją w projekcie budowlanym po to, aby została odpowiednio dobrana na podstawie przewidywanych przyszłych obciążeń. Jest ona niezwykle istotna, dlatego też zawsze stawia się ją na pierwszym miejscu. Innym również bardzo ważnym parametrem jest klasa konsystencji, która w szczególności dotyczy mieszanki betonowej. Chodzi tutaj głównie o płynność mieszanki, która w różnych przypadkach może być znacznie inna. Ostatnią bardzo ważną cechą jest klasa ekspozycji, a dotyczy ona między innymi parametru betonu. Jest ona niestety dość często pomijana w projektach domów, a ma niezwykły wpływ na trwałość i wytrzymałość, takiego elementu jak fundament.

Jak widać wszystkie te wyżej wymienione cechy są bardzo ważne, dlatego też zawsze należy się nimi sugerować wybierając odpowiedni beton na fundament. Wiadomo, że musi być on bardzo wytrzymały oraz trwały, aby mógł przez długi czas spełniać wszystkie swoje funkcje w stu procentach. Beton na fundament to niezwykle ważna sprawa, dlatego też nie należy jej lekceważyć.

Firma BETOMEX wśród swoich realizacji często wykonuje wylewki betonowe, zalewa fundamenty, łatwy, robi wylewki w takich miastach powiatu kieleckiego takich jak Daleszyce, Łagów czy Rytwiany. Zachęcamy do skorzystania z oferty betoniarni i atrakcyjnych warunków współpracy.

title icon
Dlaczego warto

Wybrać BETOMEX

Kompleksowa obsługa

Dysponujemy betonomieszarkami o ładowności do 9m³ oraz pompogruszkami i pompami samojezdnymi o wysięgu do 29m.

Wysoka jakość

Produkujemy beton ze składników najwyższej jakości zgodnie z obowiązującymi w Europie standardami oraz normami.

Detal i hurt

Obsługujemy zarówno detaliczne małe zlecenia, jak również duże inwestycje i partnerów z branży budowlanej.

O wysokiej jakości usług świadczy ponad 20 lat doświadczenia

Firma BETOMEX to dynamicznie rozwijająca się działalność, która z roku na rok poszerza swoją ofertę oraz zapewnia swoim klientom coraz większe możliwości w zakresie obsługi pod kątem wydajności. Jeżeli szukają Państwo odpowiedniego partnera w biznesie z pewnością spełnimy Państwa oczekiwania.